Літнє дозвілля гуртківців

Цікавим і насиченим було літо для гуртківців «Джура» Желдецького НВК«ЗОЗ І-ІІІ ст..-ДЗ».   Члени гуртка «Джура», керівник  Кіт М.Р., вчителі Зубейко Г.І., Кіяновська І.В., директор школи Пайтра Г.Г., настоятель церкви о.Іван Гунько) побували на  фестивалі в Зашкові «Зашків – джерело духу», обласних змаганнях ІІ обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Подорож до Зашкова  разом  з о. Іваном, настоятелем церкви Воскресіння  села Желдець,  почалася  з молитви у церкві Пресвятої Тройці в місті Жовква. Не менш цікавою була екскурсія  історичними місцями міста. На фестивалі гуртківці дивилися показові виступи вихованців кінологічного навчального Центру західно-регіонального управління Державної прикордонної служби України, спостерігали за приготуванням кулішу, традиційної козацької страви, яку готували юнаки в колоритних козацьких костюмах, що дало можливість уявно перенестись у минуле, відчути свою приналежність до героїчного минулого нашого народу, яке є тим джерелом, яке наповнює кожне серце бажанням єднатися, бути гідним сином полеглих героїв, які вибороли незалежність для кожного з нас.

Не менш цікавою була участь гуртківців у відродженні та розвитку історичних, патріотичних і культурних традицій Українського козацтва, вихованні юних патріотів на засадах національної гідності та високої самосвідомості. Вихованці Желдецького НВК, учасники гуртка «Джура» взяли участь у в шестиденних змаганнях присвячених 110-ій річниці від дня народження Р. Шухевича, що проходив 19-24 червня 2017 року на території дитячої турбази «Карпати». Учасників об’єднали в рої (команди), які брали участь у різних змаганнях під керівництвом Мирослави Кіт і Галини Зубейко. Кожен день починався і закінчувався молитвою, яку проводив місцевий військовий капелан в польовій каплиці . Протягом дня учні брали участь в різних змаганнях, зокрема: «Впоряд» (змагання зі стройової підготовки), «Стрільба з пневматичної зброї», «Ігри на дужання» (перетягування каната), козацько-туристська «Смуга перешкод», гра «Козацькі перегони» (пробіг 9 км), гра «Рятівник» (надання першої медичної допомоги і транспортування потерпілого на ношах). Діти мали можливість показати  відвагу, силу, інтелект, творчість і дисциплінованість, дружбу і єдність у змаганнях. Молодь кожного вечора збиралася біля ватри, кожен рій представляв себе, таким чином знайомлячись, вивчали патріотичні пісні сучасних авторів, дивились фільми на патріотичну та релігійну тематику.

Особливо відповідальним був конкурс «Слава Героям», який мав на меті  вшанувати пам’ять загиблих героїв, проявити свої патріотичні почуття. Ми виконали пісню-гімн  «Ой у лузі червона калина похилилася», а Березюк Оля прочитала вірш в пам’ять про Героїв Небесної Сотні.

Варто згадати один з найсмачніших конкурсів «Кращий кашовар». Дроздкевич Юля і Станішевська Христина  приготували дуже смачний куліш, за що отримали І-ше місце у номінації «Естетичне оформлення страви». Шість днів пролетіли непомітно, але гуртківці щасливі від того, що гідно відстояли  честь Кам’янка – Бузького району у обласних змаганнях ІІ обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри « Сокіл» («Джура»).

А ще  до Дня Незалежності взяли участь у Всеукраїнському марафоні «Пробіг у вишиванках», до Дня туризму -  туристсько-краєзнавчі змагання, до всевітнього Дня Миру – флешмоб «Дзвін Миру». На цьому робота гуртка «Джура» не закінчується. Ми готуємось до нових змагань, до нових подорожей, до нових відкриттів. «Слава Україні!». «Героям Слава!»

Керівник гуртка «Джура» Желдецького НВК «ЗОЗ І-ІІІ ст..-ДЗ» Мирослава Кіт